Підприємець З Мукачева Налагодив Виробництво Антидронових Рушниць
Саме вони вперше в Україні займуться навчанням військових з антидроновими рушницями. Для цього компанія вже передала необхідну техніку на суму понад 1,5 млн грн. Щодо українського аналогу антидронової рушниці, то перед початком 2022 року вартість одного зразка KVSG-6 компанії Kvertus становила 15 тисяч доларів США, на теперішній час ціну виробником було знижено до 12 тисяч доларів. І фактично “антидронові рушниці” є нічим іншим, як портативними генераторами завад, які “давлять” канал зв’язку із пультом управління та сигнали супутникової навігації. А через алгоритми, які закладають у комерційні квадрокоптери, в цій ситуації дрон просто спуститься вертикально вниз де б він не знаходився, над деревами, кущами чи водою. І у більшості випадків це призводить до його фактичної втрати.
Сучасне ведення військових дій значно відрізняється від тих часів, коли перемогу на полі бою можливо було отримати лише завдяки важкій артилерії. Точність ведення вогневих уражень, проведення розвідувальних операцій, завдання ударів зараз стало можливим завдяки використанню безпілотних літальних апаратів. Нажаль, війна в України довела, що дрони мають значний вплив на ведення бойових операцій і зі сторони ворога безпілотники можуть нанести значних втрат. Вже не один раз зазначалось, що російсько-українську війну називають війною артилерії та дронів.
Серед особливостей слід також зазначити, що ця рушниця знешкоджує дрон, якщо спрямувати її безпосередньо на самого оператора. Про особливості застосування, технічні характеристики та враження після використання антидрон-рушниці вітчизняного виробника — читайте в огляді від АрміяInform. Як повідомлялося раніше, нещодавно декілька зразків українських апаратних комплексів придушення каналів управління БПЛА KVS ANTIDRON G-6 були передані в один з підрозділів Сил ТрО ЗСУ. Також, додав Яковенко, існує можливість збільшення цих показників під окремі завдання, але вага та габарити пристрою будуть також змінені. За словами Валерія, використовувати розробку можуть тільки структури, дотичні до державного сектору, оскільки розповсюджувати таку зброю неконтрольовано небезпечно.
Лише за минулий рік засновник інвестував в станки, вимірювальні прилади та інше обладнання близько 300 тис дол. Їх, зокрема, уже п’ять років виробляє українська компанія Kvertus. Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа – отримуй достовірну інфу. У березні виробник повідомив, що планується створити єдину модель антидронової рушниці – C-Vog Plus. «З початком війни, стрічку новин Фейсбук заполонили численні відео з застосуванням цивільних БПЛА не лише для аеророзвідки, а й для нанесення втрат особовому складу та техніці», – розповідає Сергій Герасименко.
Буває ми бачимо ціль, вона може крутитись на даній точці, ми вже бачимо, визначили напрямок за допомогою аналізаторів, але намагаємось, щоб ближче вона підходила — тоді виходить ефективніше. Але так, щоб мінімізувати видимість нашого підрозділу, який ми прикриваємо”, — розказує командир. Про те, як працюють антидронові рушниці розповів командир відділення взводу РЕБ 70-го окремого полку підтримки Командування Сил підтримки із псевдо “дядя Коля”. EDM4S SkyWiper – це портативний пристрій для радіоелектронної боротьби, призначений для виведення з ладу малих і середніх БПЛА шляхом блокування систем зв’язку та супутникової навігації за допомогою електромагнітного імпульсу. В Україні запустили виробництво Відомий IT підприємець замовив для ЗСУ 100 антидронових рушниць, дешевших за іноземні аналоги та більш компактних.
Копіювання будь-яких матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на сайт 18000.com.ua не далі другого абзацу. Ідея створення антидронової рушниці в Знайченка виникла під час поїздки в Азію. Там він побачив прототип “глушника” у вигляді іграшкового автомата з навішеними на нього антенами та дротами, які тягнулися до рюкзака з акумуляторами. ANTIDRON KVS G-6 пригнічує канали управління дронами, фактично засліплюючи противника. У результаті оператор втрачає зв’язок із літальним апаратом, камера більше не передає фото та відео, а системи управління не можуть виконувати команди.